Bisim Bisiklet Kiralama

5
(15)

Bornova Bisim Bisiklet kiralama, bisim kart bakiye yükleme, bisim bisiklet kiralama fiyatları ile ilgili tüm sorunlarınızın cevabı burada.

Bisim Bisiklet Nasıl Kiralanır?

1. ÜYE KARTI İLE (Hızlı ve kolay)

Sürekli yeşil ışık yanan bisikletin bulunduğu park ünitesine kartınızı okutup şifrenizi giriniz ve giriş tuşuna basınız., yeşil ışık yanıp sönmeye başlayınca  bisikletinizi önce ileri itip sonra geri çekerek teslim alınız. Kullanıma ait bilgiler cep telefonunuza kısa mesaj ile gönderilir. Üye kartı ile kiralamada blokaj yoktur.

Üye kartımı nasıl alırım?

1. Ana menüde ilan edilen üye noktalarından para yatırarak,

2. Sitemize üye olarak kredi kartı ile internetten alabilirsiniz. Kartınız  2- 4 gün içinde adresinize gönderilecektir.

Üye kartıma nasıl kredi yüklerim?

 1. Üye noktalarından

 2. Sitemizde üye girişi yaparak kredi kartı ile internetten yükleyebilirsiniz.

2. KREDİ KARTI İLE

 Herhangi bir üyelik gerektirmeden kiosk ekranındaki talimatları uygulayarak aldığınız şifre ile park ünitesine gidiniz. Sürekli yeşil ışık yanan bisikletin bulunduğu park ünitesinde önce giriş tuşuna basınız,  şifrenizi girdikten sonra tekrar giriş tuşuna basınız., yeşil ışık yanıp sönmeye başlayınca  bisikletinizi önce ileri itip sonra geri çekerek teslim alınız.

50 tl blokaj nedir?

Bu bizim aldığımız bir depozite değildir. Bankalar işleyiş sistemi gereği kredi kartınızdan bisiklet başına 50 TL bloke edilir. Bisikleti  kiraladığınızın ertesi gün saat 23.00 de blokaj kalkar.Bu süre içinde başka bir blokaja gerek kalmadan tekrar tekrar kiralama yapabilirsiniz. Belirtilen sürede blokajın kalkmadığı hallerde kredi kartınızın ait olduğu banka ile görüşünüz.

3. İZMİRİMKART İLE

İzmirimkart’ınızı Bisim kiralama sisteminde kullanabilmeniz için öncelikle Konak Vapur İskelesi’nde bulunan üye noktamızda kartınızı aktifleştirmeniz gerekiyor. Bu işlem için 18 yaşını doldurmuş olmanız ve kimliğinizin yanınızda bulunması gerekiyor.

İzmirimkart’ınızda en az 20 TL bakiye bulunmalıdır. Kartınızı aktifleştirirken 20 TL bakiyeniz İzmirimkart Bisim hesabına aktarılıyor. Daha sonra bisiklet kiralama ücretleriniz hesabınızda bulunan TL’den düşüyor. İzmirimkart Bisim hesabınızın içinde bulunan TL’nin bitmesi durumunda ister üye noktamızdan hesabınıza TL transferi yapabilir, ister kiosk ekranından talimatları okuyarak işleme devam edebilir, isterseniz de online olarak kredi kartınız ile hesabınıza TL yükleyebilirsiniz.

Bisim Kiralama Fiyatları

01-11-2019 tarihinden itibaren bisiklet kiralama ücreti her saat için 3.5 TL’dir.

03-06-2020 tarihinden itibaren tandem bisiklet kiralama ücreti her saat için 5 TL’dir.

Bisim üye kartı ile kiralamada herhangi bir depozito işlemi bulunmamaktadır. 

Kredi kartı ile bisiklet kiralamadaki 50 TL’lik depozitoya ait provizyon saat 24:00’da çözümlenmektedir. Aksi bir durumda banka şubeniz ile görüşünüz. 

Akıllı bisiklet sistemimiz  23:00 – 06:00 arası kredi kartlı kiralamalara kapalıdır.

bisim bornova

Burayı Puanla

5 Yıldıza Kadar Bir Puan Seç

Ortalama Puan : 5 / 5. Toplam Oy : 15

Burayı ilk değerlendiren siz olun.